CZYTELNIA
kod

Stypendia i nagrody dla sportowców

Jak co roku, na Spotkaniu Noworocznym uhonorowano niezwykłe talenty sportowe naszej gminy. Przyznano stypendia oraz wyróżnienia dla tych, którzy swoim nieustannym wysiłkiem, determinacją i poświęceniem zapisali się na kartach historii lokalnego sportu.  Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2024 przyznane zostały trójce sportowców, a dwie osoby otrzymają nagrodę sportową. Stypendia sportowe otrzymali: Aleksander Opas, Franciszek Pryfer oraz Olivier Buszkiewicz. Nagrodę sportową otrzymali: Ludwik Pryfer i Franciszek Czapla.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno. Jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Larnace, zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów kumite -60kg,  zdobył II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów kumite -60kg. Jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu WKF w kategorii kumite senior -60kg. Niestety Aleksander nie mógł dziś być z nami. W jego imieniu stypendium odbierze tata Artur Opas.

Franciszek Pryfer - uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie motorowym w dyscyplinie PitBike: w roku 2023 został m.in. Mistrzem Polski w konkurencji PitBike Off-Road, a także Wicemistrzem Europy w tej samej konkurencji.

Olivier Buszkiewicz - uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie żużlowym jako junior. Zdobył III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski I Ligi Żużlowej, a także III miejsce w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz II miejsce w ogólnej klasyfikacji po 8 rundach cyklu turniejów Nice Cup – Napędzamy Polski Żużel.

Ludwik Pryfer -  uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie motorowym w dyscyplinie PitBike: w roku 2023 został młodzieżowym Wicemistrzem Polski w konkurencji PitBike Off-Road.

Franciszek Czapla - uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie kartingowym: w roku 2023 zajął I miejsce w juniorskich zawodach Euro Trophy w Niemczech oraz II miejsce w serii seniorskich zawodów Rok Cup Poland i otrzymał powołanie do Polskiej Kadry Narodowej Seniorów w Sporcie Kartingowym.